Перейти до основного вмісту

27 СІЧНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

Голокост — це систематичне переслідування та знищення нацистським режимом шести мільйонів євреїв, а також мільйонів представників інших народів і соціальних груп у роки Другої світової війни. Ця трагедія стала наслідком державної політики ненависті, расової дискримінації та знецінення людського життя.

Саме цього дня у 1945 році війська антигітлерівської коаліції звільнили нацистський концентраційний табір Аушвіц-Біркенау. Ця дата була обрана Генеральною Асамблеєю ООН як день вшанування пам’яті жертв однієї з наймасштабніших трагедій ХХ століття.

Сьогодні Україна знову переживає жахи, коли держава-агресор Росія чинить насильство проти мирного населення, руйнує міста й людські долі, порушує базові права людини. Ці події змушують світ ще раз усвідомити: зло, яке не було зупинене вчора, повертається знову в нових формах.

На уроках історії, годинах спілкування та інформаційних хвилинках учні Княгининівського ліцею згадали про трагедію Голокосту, вшанували пам’ять мільйонів невинних жертв і ознайомилися з історичними фактами цієї жахливої сторінки світової історії.

Вшанування пам’яті жертв Голокосту є важливою складовою історичної пам’яті та нагадуванням про необхідність дотримання прав людини, принципів толерантності й поваги до людської гідності.

 

Контакти

Адреса ліцею та контактні номери телефонів:

  • село Княгининок, вулиця Соборна 72, Луцький район, Волинська область, 45630
  • секретар: 0504324045
  • пансіон: 0504324044
  • majakinvk@gmail.com